SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 14235505
nr 1423 5505
Bestick
3 delar, silver, 1800-tal, Sheffield, England, Längd: 20,5-22,5 cm, Bruttovikt: 80 g
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:55:07
4/10 19:20:20
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver